Hem » Kontakt

Kontakt

Vid beställning och förfrågningar från bygghandel använd order@bitus.se
Vid beställning av pellets använd pellets@bitus.se
Övriga frågor och funderingar använd info@bitus.se

MARKNAD/FÖRSÄLJNING

Rose-Marie Handberg
Linax och Bitus Brandskydd

Tel: 010-199 85 73
Mobil: 070-694 25 49
rose-marie.handberg@bitus.se
Katarina Ekstam
Träskydd

Tel: 010-199 85 29
Mobil: 070-491 20 37
katarina.ekstam@bitus.se
LarsOla Svensson
Energipellets

Tel: 010-199 85 14
Mobil: 070-606 23 60
lars-ola.svensson@bitus.se
Hanna Klensmeden
Ströpellets

Mobil: 073-083 48 73
hanna.klensmeden@bitus.se
Christopher Josefsson
Inköp och export

Tel: 010-199 85 14
Mobil: 070-397 54 04
christopher.josefsson@bitus.se
Jonny Andersson
Inköps- och försäljningschef

Tel: 010-199 85 07
Mobil: 070-628 68 24
jonny.andersson@bitus.se
Sofie Madenäng
Kundtjänst

Tel: 010-199 85 74
sofie.madenang@bitus.se
Annelie Hultman
Kundtjänst

Tel: 010-199 85 09
anneli.hultman@bitus.se
Sara Bernardo
Kundtjänst

Tel: 010-199 85 75
sara.bernardo@bitus.se

EKONOMI

Peter Ingemarsson
Ekonomichef

Tel: 010-199 84 53
Mobil: 072-080 88 39
peter.ingemarsson@bitus.se
Lars Mattsson
Redovisningschef

Tel: 010-199 85 08
lars.mattsson@bitus.se
Elin Bard
Assistant Controller

Tel: 010-199 85 13
elin.bard@bitus.se
Helena Fransson
Löneadministration/Ekonomi
 
Tel: 010-199 84 04
helena.fransson@bitus.se

IT

Jens Nordborg
IT Chef

Tel: 010-199 85 77
Mobil: 070-575 40 90
jens.nordborg@bitus.se
Robert Elgan
IT tekniker

Tel: 010-199 84 73
Mobil: 070-600 10 55
robert.elgan@bitus.se

DRIFT/PRODUKTION

Marcus Olsson
Broakulla

Tel: 010-199 84 03
Mobil: 076-677 28 97
marcus.olsson@bitus.se
Kristofer Lind
Fågelfors

Tel: 010-199 85 25
Mobil: 070-423 09 31
kristofer.lind@bitus.se
Jeanette Teilmann
Nybro

Tel: 010-199 85 71
Mobil: 072-080 88 29
jeanette.teilmann@bitus.se
Helle Thorwaldsson
Nybro

Tel: 010-199 85 83
helena.thorwaldsson@bitus.se

LEDNING

Roger Eckerstig
VD

Tel: 010-199 85 28
Mobil: 072-216 68 28
roger.eckerstig@bitus.se
Henrik Egnell
Produktutvecklingschef

Tel: 010-199 85 82
Mobil: 070-590 01 35
henrik.egnell@bitus.se
Peter Ingemarsson
Ekonomichef

Tel: 010-199 84 53
Mobil: 072-080 88 39
peter.ingemarsson@bitus.se
Jonny Andersson
Inköp och försäljningschef

Tel: 010-199 85 07
Mobil: 070-628 68 24
jonny.andersson@bitus.se